اغلب هر وقت نامی از اتوبار یا باربری تهران به زبان می آید و زمان اسباب کشی فرا می رسد مهم ترین نکته ای که ذهن همه را مشغول می کند نحوه بسته بندی وسایل و اثاثیه می باشد. این که بدانیم قبل از انجام جا به جایی چطور وسایل را بسته بندی کنیم نکته بسیار مهمی است. اگر ما بتوانیم در هنگام باربری یک بسته بندی استاندارد و مناسب داشته باشیم بیشتر استرس های ناشی از به میان آمدن نام باربری و جابجایی برای ما از بین می رود و دیگر به هیچ گونه استرسی از بابت شکسته شدن یا آسیب دیدن وسایل مان در هنگام انجام باربری نخواهیم داشت. با توجه به این که نحوه بسته بندی اثاثیه منزل یا شرکت نیاز به مهارت و رعایت برخی اصول خاص دارد ، پیشنهاد ما با افرادی که قصد اسباب کشی دارند ، استفاده از خدمات باربری تهران و بسته بندی اثاثیه به وسیله آن ها می باشد. اما چنانچه خود قصد انجام این کار را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا مهم ترین مراحل بسته بندی اثاثیه را به شما آموزش دهیم.


برای این که هر کاری را به نحو احسن انجام داد، مادام نیاز به داشتن امکاناتی مناسب و کاملا تخصصی است. شرکت باربری تهران تیک بار به دلیل اهمیت بالایی که به رضایت مشتریان خود می دهد، در ارائه خدمات بسته بندی وسایل و اثاثیه منزل از بهترین لوازم از جمله: کارتن های بسیار محکم و مقاوم، چند لایه و بزرگ، فوم های ضربه گیر، کارتن های مخصوص پوشیده شده با فوم و پنبه برای وسایل ارزشمند و قیمتی و شکستنی، سلفون، استرچ رپ و... برای آسودگی هرچه بیشتر خاطر مشتریان گرامی استفاده می نماید. در صورتی که خود قصد انجام اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را دارید می بایست نسبت به خرید اقلام اشاره شده اقدام نمایید تا بتوان خطرات اسیب به اثاثیه در هنگام اسباب کشی را به حداقل برسانید.

بسته بندی اثاثیه

برای داشتن یک حمل و نقل و باربری ایده آل باید نکاتی را درباره نحوه بسته بندی وسایل و اثاثیه رعایت کرد که ما در اینجا به شرح آن موارد برای شما خواهیم پرداخت:


1. لطفا عجله نکنید هنوز وقت رفتن به سراغ وسایل نیست، شما قبل از انجام هر کاری می بایست لیست کاملی از وظایف و همچنین وسایلی که باید در طول کار انجامشان دهید آماده کنید.با انجام این کار سردرگمی حاصل از اسباب کشی به حداقل رسیده و در طول زمان انجام اثاث کشی سرعت انجام کار بالاتر خواهد رفت.


2. حالا نوبت وسایل مورد نیاز شما برای یک بسته بندی مطمئن است. شما برای این که یک بسته بندی مطمئن و مناسب داشته باشید به وسایلی از جمله: کارتن محکم و مناسب، طناب محکم، چسب نواری پهن و قوی، پلاستیک های حباب دار و ضربه گیر، روزنامه، ماژیک (دو رنگ ماژیک استفاده کنید مشکی/آبی و قرمز تا برای نمایش وسایل حساس یا شکستنی از رنگ قرمز استفاده کنید که هنگام جابجایی وسایل دقت بیشتری در حمل آن ها شود) و فوم و استرچ رپ نیاز دارید.خرید اقلام اشاره شده به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب به اسباب و اثاثیه ارزشمند شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.


3.جعبه های از پیش خریداری شده با ابعاد مختلف را آماده و وسایل را بر اساس چک لیست از قبل تهیه شده به دقت در داخل آن ها قرار دهید. نحوه قرار دادن وسایل به منظور عدم آسیب در حین جابجایی حائز اهمیت است.بنابراین سعی کنید فواصل خالی داخل جعبه را به طور کامل پر نموده و از سنگین شدن بیش از حد کارتن خودداری نمایید.


4. قبل از بلند کردن و جابجا کردن هر یک از جعبه های پر شده به دقت جعبه را بررسی کنید و از محکم بودن اتصالات جعبه اطمینان حاصل کنید.برای بسته بندی وسایل و اثاثیه در داخل کارتن نیاز به محکم نمودن درب و دیواره جعبه می باشد که با استفاده از چسب های پهن این کار امکان پذیر می باشد.


5. در بسته بندی وسایل شکستنی برای جلوگیری از جا به جایی و در نتیجه شکستن اقلام، بهتر است هر یک از وسیله ها را به صورت جدا در روزنامه پیچانده و بعد بین ظروف و وسایل شکستنی فوم ضربه گیر قرار دهید.

باربری تهران


6. وسایل مهم و گران قیمت مثل: طلا، پول یا جواهر و ... را با وسیله نقلیه شخصی خود جا به جا کنید.


7. بعد از تمام شدن کار بسته بندی اثاثیه ، برای پیشگیری از جا گذاشتن جعبه ها حتما در انتها، یک بار دیگر تعداد آن ها را به صورت دقیق شمارش کنید.


8. بعد از پایان چیدن وسایل درون جعبه ها نام همه وسایل داخل بسته بندی ها را با ماژیک و یا برچسب روی جعبه ها نوشته و در صورتی که اقلام شکستنی داخل جعبه وجود دارد حتما به صورت درشت و با ماژیک قرمز روی جعبه کلمه شکستنی را بنویسید.


9. برای راحتی در انجام حمل و نقل زمان انتقال به منزل جدید و شروع چیدمان وسایل، روی بسته ها به مکانی که به آن متعلق هستند هم اشاره کنید مانند: وسایل پذیرایی، وسایل اتاق و ... تا پس از انجام باربری و حمل بار به محل جدید با راحتی بیشتر اقدام به باز کردن وسایل نمایید.


در پایان شایان ذکر است که بهره گیری از خدمات باربری تهران و استفاده از روش بسته بندی اثاثیه این شرکت ها بهترین راهکار برای انجام اسباب کشی آسان می باشد.


لینک های مرتبط:

باربری ستارخان

باربری ونک

اسباب کشی و تاثیر آن بر کودکان

جلوگیری از کمردرد هنگام اسباب کشی

بسته بندی وسایل شکستنی قبل از باربری